o-k
03 خرداد 1402 - 20:19

اجباری بودن بیمه واحدهای طیور/ صندوق بیمه کشاورزی حامی امنیت غذایی است

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی به اجباری بودن بیمه طیور در کشور اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر ۶۶ درصد واحدهای پرورش طیور دارای بیمه هستند و این اجبار به این دلیل است که حاکمیت برای امنیت غذایی اهمیت قائل است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا آل‌امین، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی عصر امروز روز در نشست با مدیران عامل نمایندگی‌های بیمه کشاورزی، ارزیابان خسارت و کارگزاران صدور بیمه در استان زنجان اظهار کرد: صندوق بیمه کشاورزی حامی امنیت غذایی و تامین کالاهای اساسی است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: در حال حاضر اکثر مسوولان به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی پی برده‌اند و امیدواریم با تلاش‌هایی که در حال انجام است، پوشش بیمه محصولات کشاورزی روند رو به رشد داشته باشد.

وی به لزوم امهال وام‌های کشاورزی به شرط داشتن بیمه اشاره کرد و تصریح کرد: این موضوع در واقع تصمیم مصرف تسهیلات در بخش کشاورزی هم است و مانع از انحراف در مصرف وام‌ها می‌شود.

آل امین به اجباری بودن بیمه طیور در کشور اشاره و تاکید کرد: در زمان حاضر ۶۶ درصد واحدهای پرورش طیور دارای بیمه هستند و این اجبار به این دلیل است که حاکمیت برای امنیت غذایی اهمیت قائل است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با بیان اینکه زنجان در حوزه کشاورزی از لحاظ تنوع محصولات، استان بی‌نظیری محسوب می‌شود، گفت: متاسفانه در انعکاس این ظرفیت ضعیف عمل شده است.

شایان ذکر است، سفر دو روزه قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی امروز آغاز شد، دیدار با استاندار و امام جمعه زنجان، جلسه با مدیران عامل نمایندگی های بیمه کشاورزی، دیدار با اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی بخش کشاورزی، شرکت در شورای اداری شهرستان طارم و بازدید از باغ‌های این شهرستان از جمله برنامه‌های سفر دو روزه قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی به استان زنجان است.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236430